VGTU talpykla > Statybos fakultetas / Faculty of Civil Engineering > Moksliniai straipsniai / Research articles >

Lietuvių   English
Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.vgtu.lt/handle/1/226

Title: Hazardous Wastes Recycling by Solidification/Stabilization Method
Other Titles: Kenksmingųjų atliekų perdirbimas jų sukietinimo (stabilizavimo) metodu
Authors: Gailius, Albinas
Vacenovská, Božena
Drochytka, Rostislav
Keywords: Solidification/stabilization
Hazardous waste
Leaching tests
Waste disposal
Waste treatment
Issue Date: 2010
Publisher: Kauno technologijos universitetas
Citation: Gailius, A.; Vacenovská, B.; Drochytka, R. 2010. Hazardous Wastes Recycling by Solidification/Stabilization Method, Materials science [Medžiagotyra] 16(2): 165-169.
Abstract: The solidification/stabilization (S/S) method is used for treatment of various types of wastes. This paper deals with S/S of the selected type of hazardous waste - sludge from biological industrial waste water treatment with the content of hazardous substances. The aim of this research is to develop the technology for this type of industrial hazardous wastes disposal using S/S method on qualitatively new technological level. The classic fly ash, fluid fly ash (secondary raw materials) and cement were chosen as suitable solidification agents. The efficiency of these solidification binders was improved by the specific surface increasing. Leaching tests were used for verifying the efficiency of solidification formulas.
Description: Lietuviška santrauka. Darbe buvo tiriamos šlako, kuris susidaro kaip atliekos pramonės vandenų nuotekose ir savo sudėtyje turi kenksmingų medžiagų, utilizavimo galimybės. Kai kurių autorių anksčiau atliktuose darbuose buvo siekiama įvairiomis priemonėmis suteikti atliekoms chemiškai stabilesnę būseną. Tai nesudarydavo prielaidų atliekas panaudoti kitų medžiagų gamybai, nes jų savybės nebuvo stabilios. Tyrimų tikslas buvo sukurti ir pritaikyti atliekų utilizavimo technologijas, įgalinančias atliekas taip modifikuoti, kad jas būtų galima panaudoti statybinių medžiagų gamybai. Kaip galimi atliekų kietikliai buvo pasirinkti įprastiniai ir lakieji pelenai, o kaip sukietinimo/stabilizavimo (S/S) priedas – cementas. Priedams suaktyvinti jų savitasis paviršiaus plotas buvo padidintas, malant rutuliniame malūne. Didžiausias stipris gniuždant ir geriausios kitos savybės pasiektos, kai į mišinį buvo dedami tokie aktyviklių, rišiklių ir kenksmingųjų atliekų kiekiai: 40 % lakiųjų pelenų tirpalo, 20 % įprastinių lakiųjų pelenų, 10 % cemento ir 30 % kenksmingųjų atliekų.
URI: http://dspace1.vgtu.lt/handle/1/226
ISSN: 1392-1320
Appears in Collections:Moksliniai straipsniai / Research articles

Files in This Item:

File Description SizeFormat
165-169_Gailius_Mater_science.pdf1.45 MBAdobe PDFView/Open

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback