VGTU talpykla > Aplinkos inžinerijos fakultetas / Faculty of Environmental Engineering > Mokomosios knygos / Study boooks >

Lietuvių   English
Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.vgtu.lt/handle/1/866

Title: Miestų transporto srautų modeliavimas
Authors: Grigonis, Vytautas
Issue Date: 2011
Publisher: VGTU leidykla „Technika“
Citation: Grigonis, V. 2011. Miestų transporto srautų modeliavimas: namų darbų metodikos nurodymai. Vilnius: Technika. 64 p.
Description: Transporto srautų augimas tapo viena svarbiausių Lietuvos miestų plėtros bei funkcionavimo problemų, darančių įtaką miestų aplinkos ir gyvenimo kokybės būviui. Siekiant tobulinti susisiekimo sistemos infrastruktūrą dažnai susiduriama su dilema, kurį variantą pasirinkti, t. y. kuris iš jų bus efektyvesnis ir ekonomiškesnis. Tokius sprendimus galime priimti tik panaudodami transporto srautų modeliavimo metodus ir atitinkamą programinę įrangą. Transporto srautų modeliavimas skiriamas į du iš esmės besiskiriančius lygmenis: makro- ir mikrotransporto srautų modeliavimus. Taikant makromodelius statiškai siekiama prognozuoti kelionių skaičių mieste ir kelionių pasiskirstymą gatvių tinkle. Mikromodeliai leidžia labai tiksliai modeliuoti automobilių elgseną lokaliame miesto gatvių tinkle. Kiekvienas iš šių lygmenų yra sietinas su tam tikrais duomenų poreikiais, kuo smulkesnis lygmuo – tuo daugiau duomenų reikia esamai situacijai aprašyti. Vėliau remiantis esama situacija kuriami infrastruktūros plėtros variantai ir lyginami taikant ekonominės analizės metodus. Minėti metodai leidžia vertinti atskiras miestų plėtros koncepcijas susisiekimo sis¬temos kokybės požiūriu, pagrįsti atskirus miesto plėtros variantus miesto struktūros požiūriu (žemės naudojimas), pateikti siūlymus dėl miesto susisiekimo tinklo plėtros ir galutinių atskirų objektų konfigūracijos ir (ar) suplanavimo.
URI: http://dspace1.vgtu.lt/handle/1/866
ISBN: 978-9955-28-955-5
Appears in Collections:Mokomosios knygos / Study boooks

Files in This Item:

File Description SizeFormat
1235_Grigonis_Miestu_WEB.pdf18.04 MBAdobe PDFView/Open

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback